Ventzislav Piriankov - twórca IKON MAŁŻEŃSKICH

Z wielką przyjemnością prezentujemy Państwu na stronie głównej Poradni Rodzinnej obraz poznańskiego artysty bułgarskiego pochodzenia Ventzislava Piriankova, który znany jest z malowania przepięknych obrazów o tematyce miłosnej, ślubnej i małżeńskiej. Jest on między innymi twórcą kanonu Ikony Małżeńskiej.

Co to jest IKONA MAŁŻEŃSKA?

Ikona Małżeńska jest rodzajem współczesnej ikony. Jej kanon, czyli wzór i zasady zostały stworzone przez artystę malarza Ventzislava Piriankova. Ikona Małżeńska przedstawia połączone twarze kobiety i mężczyzny, najczęściej na tle aureoli i krzyża. Większość ikon małżeńskich wykonywana jest w ciepłej, czerwono-złotej kolorystyce, rzadziej pojawiają się w kolorach monochromatycznych lub innych. Jedna z Ikon Małżeńskich stała się Ikoną Spotkań Małżeńskich o tytule "Trwajcie w miłości mojej". Została poświęconaprzez Abpa Stanisława Gądeckiego, Metropolitę Poznańskiego, w 2005 roku w czasie XI Międzynarodowego Zjazdu Animatorów Spotkań Małżeńskich w Poznaniu. Ma ona zachęcać wszystkie małżeństwa do modlitwy i medytacji nad własnym związkiem.

Ikona Małżeńska symbolizuje jedność związku dwojga ludzi, która realizuje się poprzez dialog, i w ten sposób udoskonala ludzką miłość małżonków, umacnia ich nierozerwalną jedność.

Istnieje możliwość zamówienia osobistej Ikony Małżeńskiej u artysty.
Kontakt:
Galeria Ventzi
tel. 501632092
galeria.ventzi@wp.pl

Więcej na temat Ikon Małżeńskich Ventsislava Piriankova: http://marital-icon.blogspot.com/
Link do strony domowej Ventsislava Piriankova i Galerii Ventzi: http://ventzi.wordpress.com/